Αντίο Κύπελλο στην παράταση

Αποχαιρέτησε ο Θρίαμβος το Κύπελλο ΕΠΣΑ στην τρίτη φάση του μετά την χθεσινή ήττα 2-3 στον Υμηττό κατά την διάρκεια της παράτασης. Η ομάδα μας είχε την ατυχία να βρεθεί πίσω στο σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης αλλά δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε δύο φορές κατά την διάρκεια να φέρει το ματς στα ίσια (τελικό σκορ στα 90 λεπτά 2-2).

Ο Θρίαμβος ήταν σε γενικές γραμμές καλός και πρέπει να σημειώσουμε ότι το Ηράκλειο ήταν ισάξιος και πολύ δυνατός αντίπαλος. Και οι δύο προπονητές επέλεξαν να αγωνιστούν με αρκετούς αναπληρωματικούς στις ενδεκάδες τους και η μορφή του αγώνα έδειχνε ότι η τύχη θα αποφάσιζε ποιος από τους δυο θα πέρναγε στην επόμενη φάση.

Πιο τυχερό λοιπόν ήταν το Ηράκλειο στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης και έτσι προκρίθηκε δίκαια μπορούμε να πούμε.

Να σημειώσουμε -για την ιστορία και μόνο- ότι στο δεύτερο γκολ του Ηρακλείου στο 1-2 είχε προηγηθεί παράβαση offside η οποία δεν καταλογίστηκε.

Τα δύο επόμενα παιχνίδια με Tράχωνες στον Υμηττό την ερχόμενη Κυριακή στις 16.00 καθώς και με τον Ηφαιστο την άλλη εβδομάδα είναι εξ αντικειμένου δύσκολα ματς με τους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος και έτσι αποτελούν πολύ καλό δείγμα για τη συνέχεια της ομάδας.

This entry was posted in Ανδρικό, Θρίαμβος Ποδόσφαιρο. Bookmark the permalink.