Και πάλι… Θρίαμβος!

Μετά τη μεγάλη νίκη της ομάδας μας επί του Χαραυγιακού μεσα στην Ηλιουπολη !!!!!!!

Τη δεύτερη φετινή νίκη της στα κλασικά αθηναϊκά ντέρμπι (με Δόξα Βύρωνα, Αιγάλεω και Χαραυγιακό) πέτυχε σήμερα η ομάδα μας επί του Χαραυγιακού στην Ηλιούπολη με 3-1 πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση μέσα στη βροχή!

Μετά από δύο σερί ήττες τα χαμόγελα επέστρεψαν και για την συνολική εικόνα που παρουσίασε η ομάδα αλλά φυσικά και για το επιβλητικό σκορ απέναντι σε ένα αξιόμαχο αντίπαλο και πολύ περισσότερο μέσα στο “σπίτι του”.

Ο Θρίαμβος πολύ νωρίς έδειξε τις διαθέσεις του για το παιχνίδι καθώς βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στα πρώτα είκοσι λεπτά του αγώνα! Το 0-1 πέτυχε ο Τσοχαντάρης στο 9′ λεπτό που εκμεταλεύτηκε λάθος μεταβίβαση του αντίπαλου αμυντικού προς τον τερματοφύλακα και μετά από δέκα λεπτά έγινε το 0-2 από τον Εστυλιανίδη ανεβάζοντας στα ύψη τον ενθουσιασμό των φιλάθλων της ομάδας.

Μετά το αρχικό σοκ η γηπεδούχος ανέβηκε αρκετά μέτρα στο γήπεδο, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεσε αρκετά τον Θρίαμβο ο οποίος όμως πήγε στα αποδυτήρια κρατώντας το πολύ σημαντικό προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που ο Χαραυγιακός έμεινε νωρίς με 10 παίχτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα, συνέχισε να πιέζει ψηλά ψάχνοντας το γκολ που θα τον γύριζε στο παιχνίδι και τελικά το κατάφερε μετά από σύγχηση μέσα στη μικρή περιοχή του Μπακόλα μειώνοντας 1-2.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα είχαμε ένα μίνι θρίλερ από κει και μετά, ο Αρώνης με ένα υπέροχο πλασέ έκανε το 1-3 και ουσιαστικά σφράγισε τη μεγάλη νίκη της ομάδας που θα μπορούσε να πάρει

Αλέξανδρος Αρώνης

μεγαλύτερες διαστάσεις αφού περίπου 10 λεπτά πριν το τέλος ο Τσοχαντάρης απέτυχε να σκοράρει από τη θέση του πέναλτι ενώ και στο τέλος χάσαμε ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία.

Στέφανος Εστυλιανίδης

Όλοι οι παίχτες χωρίς εξαίρεση αξίζουν για ακόμα μια φορά τα συγχαρητήρια μας και τους ευχαριστούμε πολύ για το δώρο που μας κάνανε.

Όλοι κοντά στο Θρίαμβο! Απομένουν 4 αγωνιστικές μέχρι το τέλος. Πάμε δυνατά μαζί παίχτες, προπονητές και φίλαθλοι να τελειώσουμε μια επιτυχημένη χρονιά με την καλύτερη δυνατή συγκομιδή και την καλύτερη δυνατή βαθμολογική θέση.