Με το δεξί στο 2016… 4-1 τον Ολυμπιακό Ν.Λ.

Μανώλης Λύγκος

Με το δεξί μπήκε ο Θρίαμβος στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις με πρόσημο το… 16 καθώς στο πρώτο παιχνίδι του νέου έτους φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τον Ολυμπιακό Νέων Λιοσίων εκτός έδρας και πρόσθεσε τρεις βαθμούς στην φετινή πετυχημένη του πορεία. Η γενική εικόνα παρά το ευρύ σκορ ήταν μέτρια, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο το σκορ κόλλησε στο 0-0. Μάλιστα λίγο μετά το ξεκίνημα της επανάληψης βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και σχεδόν από εκείνο το σημείο και μετά η παράσταση είχε ένα ρόλο και τον είχε καπαρώσει ο Θρίαμβος…

• Στο 60′ ο Λύγκος ισοφάρισε 1-1
  • Στο 71′ ο Τσοχαντάρης έβαλε μπροστά την ομάδα κάνοντας το 1-2
  • Στο 88′ πάλι ο Λύγκος τριπλασίασε τα τέρματα
  • και στο 90+2 ο Σπανός σφράγισε την νίκη με ένα ακόμα γκολ,γράφοντας το τελικό 1-4 στο γήπεδο του Ολυμπιακού.
Παύλος Τσοχαντάρης

Και κάπως έτσι φτάσαμε αισιώς στους 30 βαθμούς σε 15 παιχνίδια (τελείωσε ο πρώτος γύρος) και στρογγυλοκαθίσαμε στην τρίτη θέση του πίνακα στο -5 από τον δεύτερο Χαραυγιακό και στο +4 από την τέταρτη Αγία Παρασεκυή που ήρθε 0-0 με το πρωτοπόρο Αιγάλεω. Αξιοσημείωτο ότι έχουμε την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος (μαζί με Σούρμενα και Δόξα) με μόλις 9 γκολ παθητικό. Επόμενος αγώνας πάλι εκτός έδρας με τους Αγίους Αναργύρους.