Θρίαμβος-Αγ. Ελεούσα: Σεμινάριο κακής διαιτησίας

Λένε ότι οι επιτυχημένες διατησίες είναι αυτές που περνάνε απαρατήρητες από τους θεατές. Στο σημερινό κακό παιχνίδι στον Υμηττό μεταξύ  Θριάμβου και Αγίας Ελεούσας κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ εύκολο για το διαιτητικό τρίο. Ενα ματς-σούπα που δεν είχε ούτε πολλές φάσεις ούτε ιδιαίτερα σκληρά μαρκαρίσματα και αμφισβητούμενες φάσεις, η διαιτησία κατάφερε κυριολεκτικά να το τινάξει στον αέρα.

Ετσι λοιπόν και ενώ στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ 0-0 είχαν αρχίσει τα πρώτα χασμουρητά και οι προβλέψεις ότι αυτό θα είναι το σκορ του αγώνα, έγινε εις βάρος της Αγίας Ελεούσας ένα πεντακάθαρο πέναλτι το οποίο ήταν ορισμός της παράβασης το οποίο δεν είδε ούτε ο διαιτητής ούτε ο επόπτης στον οποίο έγινε ακριβώς μπροστά του (αυτό μας θύμισε μία ανάλογη φάση εις βάρους του Θριάμβου στο γήπεδο του Αιγάλεω κλικ εδώ).
Λίγα λεπτά αργότερα ο Θρίαμβος κέρδισε πέναλτι που εκτελέστηκε με επιτυχία και ήταν το πρώto τέρμα που πέτυχε η ομάδα μας και δεν πανυγηρίστηκε από κανέναν από τους φίλους της. Αυτό από μόνο του λέει πολλά και αξίζει να καταγραφεί για την ιστορία έστω και από την σελίδα μας για να έχουν γνώση όλοι όσοι ασχολούνται παραγοντικά και οργανωτικά με το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο για το τι πρέπει να κάνουν και τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουν για να πάει μπροστά αυτό το άθλημα. Ο νοών νοείτω…

Η Αγία Ελεούσα λίγο πριν το τέλος κατάφερε να ισοφαρίσει με μια βολίδα έξω από την περιοχή και κάπως έτσι ένα.. κακοποιημένο παιχνίδι τελείωσε και μας άφησε μια πικρή γεύση αν και χρονιάρες μέρες… Στο αγωνσιτικό μέρος δεν έχουμε πολλά να συμπληρώσουμε… είδαμε έναν Θρίαμβο αλλαγμένο προς το χειρότερο αλλά αυτό αποδείχτηκε εκ των πραγμάτων το λιγότερο. Ήταν που ήταν κακό το κλίμα.. το έφαγε και ο γάιδαρος! Ως paothriamvos.gr θέλουμε απλά να ευχηθούμε στην Αγία Ελεούσα καλή συνέχεια πρωταθλήματος.

This entry was posted in Θρίαμβος Ποδόσφαιρο. Bookmark the permalink.