Ηττα-αποκλεισμός στο Κύπελλο

Γιώργος ΣυμεωνίδηςΑποχαιρέτησε η ομάδα μας εχθές το θεσμό του Κυπέλλου ΕΠΣΑ μετά την εκτός έδρας ήττα της στο Χαλάνδρι από την ομώνυμη ομάδα με 2-1. Ο Θρίαμβος δεν παρουσίασε το καλό του αγωνιστικό πρόσωπο και μοιραία έχασε τελικά από το θεωρητικά πιο αδύναμο Χαλάνδρι αν και όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα κάνουν λόγο και για μέτρια διατησία που ελέγχεται σε δύο φάσεις με “αδικημένο” στην προκειμένη το Θρίαμβο.

Πάντως όπως είπαμε ήδη το βασικό είναι ότι ο Θρίαμβος αγωνιστικά κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα και δύσκολα θα μπορούσε να περιμένει κάτι καλύτερο από το τελικό αποτέλεσμα. Η ομάδα έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο και όταν κατάφερε να ανεβάσει λίγο στροφές στο δεύτερο μέρος ευτύχησε να φτάσει στην ισοφάριση με ένα ωραίο γκολ του Συμεωνίδη που προήλθε από μακρινό φάουλ που δημιούργησε σύγχηση στην αντίπαλη περιοχή.

Για άλλη μια φορά όμως τα τελευταία λεπτά έκρυβαν την δυσάρεστη έκπληξη για την ομάδα. Στο 88′ το Χαλάνδρι κατάφερε να σκοράρει και από εκεί και πέρα να σφραγίσει την δίκαιη πρόκριση του στον επόμενο γύρο του θεσμού.