Δυστυχώς… 2-2 και πάμε για άλλα

Δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη ο Θρίαμβος με αντίπαλο τα Σούρμενα σήμερα στον Υμηττό. Αν και έφτασε κυριολεκτικά μέχρι την πηγή, νερό δεν ήπιε. Η ομάδα κρατούσε την νίκη μέχρι και 5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος των καθυστερήσεων όταν και δέχθηκε την ισοφάριση σε 2-2 από κακή συνεννόηση μέσα στα καρέ στην τελευταία φάση του αγώνα και έτσι χάρισε το Χ στα Σούρμενα που αν δεν τους έκανε δώρο ο Θρίαμβος και τα δύο γκολ, σίγουρα δεν θα μπορούσαν να φύγουν με τίποτα καλύτερο από τους 0 βαθμούς.

Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Παίζουνε μπάλα και τα… λάθη που σερβίρουμε στους αντιπάλους. Ειδικά το πρώτο γκολ των Σουρμένων με το οποίο έγινε το 1-1 ήταν από αυτά που δεν γίνονται. Όσοι είχαν την “τύχη” να το δουν από κοντά ακόμα αναρωτιούνται πως ανάμεσα σε 4 παίχτες του Θριάμβου προέκυψε η “τρύπα” από την οποία στη συνέχεια της φάσης τα τυχερά Σούρμενα ισοφάρισαν προσωρινά αλλά όχι και τελειωτικά αφού όπως ήδη είπαμε ακριβώς στην εκπνοή το πέτυχαν για δεύτερη φορά.

Ο Θρίαμβος κατά διαστήματα έπαιξε καλά και πάντως σίγουρα ήταν ο κυρίαρχος του αγώνα αλλά αυτό δεν ήταν αρκετά για την ουσία, δηλαδή τους 3 βαθμούς. Το καθαρό μυαλό και η συγκέντρωση λείψανε στο κρισιμότερο σημείο σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο και αυτό τελικά κόστισε. Πάμε για άλλα…

Να σημειώσουμε για την.. ιστορία ότι οι συνθήκες του αγώνα δεν ήταν ιδανικές αφού από την αρχή έως το τέλος δυνατός άνεμος στο βουνό δυσχέρανε τις προσπάθειες και των 22 ποδοσφαιριστών και το αποτέλεσμα ήταν το θέαμα να κυμανθεί σε χαμηλά επίπεδα ενώ να επισημάνουμε ότι και πάλι η προσέλευση του κόσμου δεν ήταν στα επίπεδα που θα έπρεπε και σίγουρα δικαιολογία δεν αποτελεί ότι… ήταν ανοιχτά τα μαγαζιά…

Το 1-0 για τον Θρίαμβο ο Λύγκος με εύστοχο πέναλτι και το 1-1 (σκορ ημιχρόνου) ο Γιαννόπουλος στο 32′. Ο Λιόσης στο 53′ έβαλε και πάλι μπροστά τους γηπεδούχους σκορ που έμεινε μέχρι το 94′ όταν ο Μανωλιάδης ισοφάρισε για τα Σούρμενα.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ, ΛΙΟΣΗΣ, ΘΕΜΕΛΙΔΗΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΙΚΤ., ΑΡΩΝΗΣ, ΧΑΖΙΣΑΣ (83΄ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ)-ΤΣΟΧΑΝΤΑΡΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ (91΄ΚΑΤΣΟΡΙΔΑΣ), ΛΥΓΚΟΣ (72΄ΦΑΤΣΕΑΣ).

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: ΛΥΡΟΣ, ΜΕΤΛΙΟΥ, ΚΟΡΚΟΛΗΣ, ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ, ΤΣΑΚΥΡΗΣ, ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΣ, ΠΡΕΚΑΣ, ΜΑΝΩΛΙΑΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΙΟΜΑΤΑΡΗΣ.