Μεγάλη νίκη με ΑΟ Περιστερίου

p.faliro-thriamvos7Κάνοντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση ο Θρίαμβος πέτυχε την τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα επί του ΑΟ Περιστερίου με 2-1. Σε ένα λοιπόν πραγματικά απολαυστικό παιχνίδι που συνοδεύτηκε από ωραίο καιρό οι φίλαθλοι που είχαν την τύχη σήμερα να βρεθούν στο γήπεδο του Υμηττού παρακολούθησαν ένα παιχνίδι που είχε φάσεις εκατέρωθεν για τις δυο ομάδες και με έναν γρήγορο ρυθμό που από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό παρέμεινε ο ίδιος.

Το Περιστέρι δικαίωσε με την εμφάνιση και την νεανική του ομάδα την δεύτερη θέση που κρατούσε στην βαθμολογία μέχρι και πριν τον αγώνα ενώ ο Θρίαμβος πιστοποίησε με τον πιο χαρακτηριστικό τρόπο ότι και σε ανοδική τροχιά βρίσκεται στη βαθμολογία αλλά μπορεί πλέον να αποδίδει καλό ποδόσφαιρο με ωραίες εναλλαγές της μπάλας, καλή συνεργασία των γραμμών του και ίσως το κυριότερο όλων πάθος για το αποτέλεσμα και προσήλωση στο στόχο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ο ΑΟ Περιστερίου βρέθηκε πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ με ένα τρομερό σουτ έξω από την περιοχή ενώ η ομάδα μας ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα με ένα επίσης πολύ ωραία τέρμα του Μαστρογιάννη που για άλλη μια φορά βρέθηκε στους διακριθέντες του αγώνα χωρίς πάντως κανένας παίχτης να υστερήσει. Με αυτό το σκορ (1-1) έληξε το ημίχρονο ενώ στην έναρξη του δεύτερου μέρους ο Θρίαμβος έχασε πέναλτυ με εκτελεστή τον σκόρερ Μαστρογιάννη και λίγα λεπτά αργότερα ο -πρώτος σκόρερ της ομάδας- Σαλαπάτας έλυσε το γόρδιο δεσμό κάνοντας το 2-1.

Ο Θρίαμβος είναι πλέον στην 6η θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς απέχοντας μόλις 2 βαθμούς από την δεύτερη θέση. Να ευχηθούμε πάντα τέτοια λοιπόν και περισσότερο κόσμο στο γήπεδο!

This entry was posted in Θρίαμβος Ποδόσφαιρο. Bookmark the permalink.