Σημαντική νίκη για τη (δύσκολη) συνέχεια

thriamvos_logoΣημαντική νίκη (δεύτερη σερί) για την συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε ο Θρίαμβος επί του Εθνικού Αστέρα με 2-1. Οι γηπεδούχοι αν και τελευταίοι στη βαθμολογία “χτύπησαν” με πάθος και μεγάλη θέληση τον αγώνα για να κερδίσουν ότι καλύτερο μπορούσαν αλλά η ομάδα μας κατάφερε να φύγει στο τέλος με τους πολύτιμους 3 βαθμούς της νίκης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με λίγες αξιόλογες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες (με εξαίρεση μία καλή ευκαιρία που είχε ο Θρίαμβος) και φυσιολογικά οι ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα με μηδέν ενεργητικό.

Ο Θρίαμβος φάνηκε ότι μπαίνει φουριόζος στην επανάληψη αλλά παρ’ όλα αυτά βρέθηκε στα πρώτα λεπτά πίσω στο σκορ από άτυχη στιγμή μέσα στα καρέ του. Το γρήγορο γκολ όμως του Εθνικού Αστέρα αποδείχτηκε ότι ξύπνησε για τα καλά τους παίχτες και από εκεί και πέρα είδαμε πραγματικά έναν άλλο Θρίαμβο να κυκλοφορεί ωραία την μπάλα σε όλο το γήπεδο, να πετυχαίνει δύο τέρματα και να ανατρέπει άμεσα το σκηνικό.

Παράλληλα και μετά το προβάδισμα του Θριάμβου χάθηκε σωρεία ευκαιριών μπροστά στα καρέ του Εθνικού Αστέρα που είχε την τύχη να έχει σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα του. Τα δύο πολύ ωραία τέρματα της ομάδας από τον Μαντακίδη (από τους διακριθέντες) και τον Σαλαπάτα που μπήκε σαν αλλαγή και σημείωσε το δεύτερο γκολ. Με το σημερινό αποτέλεσμα ο Θρίαμβος έφτασε τους 34 βαθμούς και εδραιώνει την θέση του στο μέσο της βαθμολογίας κοιτώντας ακόμα ψηλότερα. Θυμίζουμε ότι ακολουθούν 3 αγώνες με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την συνέχεια και καλό θα είναι να στηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις την προσπάθεια που γίνεται: