Κακός Θρίαμβος και ισοπαλία με το Μπραχάμι

Για άλλη μια φορά ο Θρίαμβος παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων και υποχρεώθηκε σε ισοπαλία εντός έδρας με την ομάδα του Αγίου Δημητρίου που βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Μία ακόμα κακή εμφάνιση προστέθηκε στο ενεργητικό της ομάδας που βρέθηκε στο πρώτο ημίχρονο να χάνει με 0-1 δείχνοντας ότι δεν μπορούσε να αντιδράσει με μία σαφώς υποδεέστερη αντίπαλο.

Το περισσότερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου κύλησε στο ίδιο μοτίβο και πάλι με τον Θρίαμβο να θέλει αλλά να μην μπορεί και με σωρεία λαθών και στις 3 γραμμές άμυνα, κέντρο και επίθεση.

Στο τελευταίο τέταρτο ήταν αρκετές 2-3 οργανωμένες επιθέσεις για να ανατρέψει η γηπεδούχος το σκορ και να βρεθεί μπροστά με 2-1. Και ενώ έδειχνε ότι ο αγώνας θα τελειώσει με επικράτηση του Θριάμβου έστω και με κακή αγωνιστική εικόνα, ένα γκολ και πάλι από λάθος εκτίμηση στην αμέσως προηγούμενη φάση και άσκοπο φάουλ, ο Άγιος Δημήτριος κατάφερε να ισοφαρίσει ακριβώς πριν την εκπνοή του αγώνα. Τελικό σκορ 2-2.

Ας ελπίσουμε γρήγορα να “ξυπνήσουν” οι παίκτες και όλο το προσωπικό της ομάδας γιατί το πρωτάθλημα έχει ακόμα πολύ δρόμο και με τέτοιες εμφανίσεις στο μέλλον είναι πιθανόν να αντιμετωπίσουμε πρόβλημα.